Airfel Kombi Arıza Kodları

Airfel Kombi Arıza Kodları 0216 353 88 70 – 0532 383 80 20

Airfel Kombi Arıza Kodları

Airfel Kombi Arıza Kodları

Airfel kombi arıza kodları

Airfel C  20 – kalorifer gidiş sensörü arıza kodu kalorifer gidiş borusu üzerinde bulunan  sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı  verir.

Airfel C  40 – kalorifer dönüş sensörü uyarısı kalorifer dönüş borusu üzerinde bulunan ntc sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir

Airfel C  28 – baca gazı sensörü arıza kodu baca gazı sensörünün arızalı olduğunu ve baca gazı sıcaklığını okuyamadığını gösteren hatadır.

Airfel C  78 – basınç sensörü hatası basınç sensörünün arızalı olduğunu ve su basıncını okuyamadığını gösteren hatadır.

Airfel C  50 – kullanım suyu sensörü arıza kodu plakalı eşanjör üzerinde bulunan ntc sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir.

Airfel C1 05 – hava atma programı aktif hava atma programının çalıştığını gösterir. Bu kodda anahtar işareti belirir ve bir süre sonra kendiliğinden normale döner.

Airfel C1 11 – güvenlik sıcaklık seviyesi aşıldı ısı sensörleri üzerinden okunan değer limiti aşmışsa bu hata kodu verilir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.

Airfel C1 10 – limit termostat devrede kalorifer gidiş suyunun 93°c olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve kombinin devreye girmesini bekleyiniz.

Airfel C1 33 – ateşleme hatası brülörde alev oluşumunda veya kontrolünde sorun olduğunda anakart bu hatayı verir.sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.

Airfel C1 17 – su basıncı yüksek arıza kodu kalorifer devresinde ki su basıncının yüksek olduğunu gösterir (2,5 bar ve yukarısı için).kombinin suyunu lcd ekranda su basınç değeri 1.5 olana kadar boşaltın.

Airfel C1 18 – su basıncı düşük kalorifer devresinde ki su basıncının düşük olduğunu gösterir.

Airfel C1 54 – kalorifer dönüş suyu sıcaklığı kalorifer gidişten yüksek arıza kodu bu hata kodu geçicidir. Bir süre sonra kombi normal çalışmaya devam eder.

Airfel C1 29 – fan arızası fan çalışmaya başlamazsa bu hatayı verir.

Airfel C1 30 – baca gazı güvenlik sıcaklığı aşıldı baca gazı sıcaklığının 80-90°c olduğunu gösterir. Baca tıkandığında veya yoğuşma suyu giderinde bir tıkanma var ise bu hata oluşabilir.

Airfel C1 56 – hatalı besleme voltajı arıza kodu karta giden besleme voltajında bir sorun olduğunda bu hata verilir

Airfel Kombi Arıza Kodları

Ecofel kombi arıza kodları

Airfel Ecofel 1. Led yanıp sönmekte, 2. Led yanıyor ve 3. Led yanmıyor ise; kombinin su basıncı düşük durumda. Cihazın su seviyesini 1,5 bara ayarlamanız gerekmektedir.

Airfel Ecofel 1. Led yanmıyor, 2. Led yanıyor ve 3. Led yanmıyor ise; kombide ateşleme var fakat alev oluşmuyor. Bu kodda cihaz ateşleme yapmayı dener fakat alev almadığından çalışmaz. Haliyle kullanıcı ne sıcak su alabilir nede petekleri kullanabilir. Bu durumda cihaza birkaç kez reset atınız. Düzelmiyor ise gaz valfi, elektronik kart veya iyonizasyon sorunlu olabilir.

Airfel Ecofel 1. Led ve 2. Led yanıyor, 3. Led yanmıyor ise; kombinin ısı seviyesi maksimuma ulaşmış ve emniyet termostat devreye girerek cihazı kapamış. Kombiye reset atın ve bir süre bekleyin. Cihaz normale dönecektir.

Airfel Ecofel 1. Led yanmıyor, 2. Led ve 3. Led yanıyor ise; cihazda atık gaz arızası olduğunu bildiren hatadır.

Airfel Ecofel 1. Led yanmıyor, 2. Led ve 3. Led yanıp sönmekte ise; kalorifer sensoru arızası.

Airfel Ecofel 1. Led ve 2. Led yanıp sönüyor, 3. Led yanmıyor ise; sıcak su sensoru arızası olduğunu bildiren hatadır.

Airfel Ecofel 1. Led yanıp sönüyor, 2. Led yanmıyor ve 3. Led yanıp sönüyor ise; yanlış iyonizasyon arızası mevcut. İyonizasyon elektrotu alevin oluştuğunu göremiyor. Kombiye gaz gelmiyor olabilir gaz var ise iyonizasyon elektrotu, gaz grubu veya elektronik kart arızalı olabilir.

Airfel Ecofel 1. Led, 2. Led ve 3. Led yanıyor ise; pompa blokaj anlamına gelen bu hatada, pompa arızalanmış olabilir.

Airfel Ecofel 1. Led, 2. Led ve 3. Led yanıp sönüyor ise; kombinin kalorifer ve sıcak su kısmının çalışmasını beklemeden tuşlara basılarak yapılan testtir. Bu işlemi teknisyen yapar. Mod tuşlarına basarak kombiyi çalıştırır.

Airfel Ecofel 1. Led ve 2. Led yanmıyor, 3. Led yanıp sönüyor ise; peteklerin çalışma isteği olduğunu belirtir. Cihaz normal çalışma sergilemektedir. Sorun yoktur.

Airfel Ecofel 1. Led yanıp sönüyor, 2. Led ve 3. Led yanmıyor ise; kombi kullanım suyu isteğinde olduğunu bildirmektedir. Cihazda sorun yoktur.

Airfel Ecofel 1. Led ve 2. Led yanıp sönüyor, 3. Led yanmıyor ise; tesisat sistemi donmaya karşı koruma aldığını belirtmektedir. Herhangi bir arıza yoktur.

Airfel Ecofel 1. Led yanıp sönüyor, 2. Led ve 3. Led yanmıyor ise; cihazın normal çalışma sistemidir. Herhangi bir sorun mevcut değil.

Airfel Ecofel 1. Led yanıyor, 2. Led yanmıyor, 3. Led yanıyor ise; cihazın sıcak su ve kış modül aktif durumda. Herhangi bir problem yoktur. Norma çalışmadır.

Airfel Ecofel 1. Led ve 2. Led yanmıyor, 3. Led yanıyor ise; sıcak su ve kış modül pasif durumda. Cihazda arıza yoktur. Normal çalışma sistemidir.

Airfel Ecofel 1. Led yanıyor, 2. Led ve 3. Led yanmıyor ise; sıcak su ve yaz modunun aktif olduğunu belirten koddur. Kombide sorun yoktur.

Airfel Ecofel 1. Led, 2. Led ve 3. Led yanmıyor ise; sıcak su ve yaz modül pasif durumda yahut beklemede. Normal çalışmadır. Cihazda sorun yoktur.

Airfel Kombi Arıza Kodları

Airfel family cond kombi arıza kodları

Airfel family cond 10 arıza kodu : alev oluşumunda arıza mevcut. Cihaza birkaç kez reset atınız. Düzelmiyor ise, gaz gurubunda, iyonizasyon da veya elektronik kartta sorun olabilir. Servis çağırınız.

Airfel family cond 11 arıza kodu : kombinin parazit alev yaptığını gösteren koddur. Kombiye reset atıp bir süre bekleyiniz. Cihaz düzelecektir.

Airfel family cond 12 arıza kodu : kombi kendiliğinde kapanmış ve tekrar çalışmaya başlamış. Sürekli olursa servise başvurunuz.

Airfel family cond 13 arıza kodu : gaz giriş basıncı en düşük seviyede. Kombiye reset atmayı deneyiniz. Düzelmediği takdir de servis çağırınız

Airfel family cond 14 arıza kodu : kombiye gaz giriş hissedilemiyor. Gaz valfin de veya elektronik kartta sorun olabilir. Servis çağırınız

Airfel family cond 15 arıza kodu : kombinin çalışma sistemini kesen ve onu korumaya yarayan stand by modül devreye girmiş durumda. Servis çağırınız.

Airfel family cond 20 arıza kodu : aşırı ısınma veya brülör termostatın da arıza olabilir. Cihaza reset atınız. Düzelmiyor ise direkt olarak servise başvurunuz.

 

Airfel family cond 21/22 arıza kodu : duman sondasında kısa devre veya en yüksek sıcaklık meydana gelmiş.

Airfel family cond 24/25 arıza kodu : kombinin giriş sondasın da görülen en yüksek sıcaklık olduğunu belirten arıza kodudur.

Airfel family cond 26/27 arıza kodu : cihazın dönüş sondasının en yüksek sıcaklıkta olduğunu belirten koddur.

Airfel family cond 28 arıza kodu : giriş ve çıkış sondası açık durumda kalmış.

Airfel family cond 29 arıza kodu : baca sondası açık kalmış durumda.

Airfel family cond 30/31/36/38 arıza kodu : bu dört arıza kodu da aynı anlamı taşımaktadır. Hava basınç anahtar ve duman çıkış arızası.

Airfel family cond 33/34 arıza kodu : fanın durmaksızın devir başında olduğunu belirten arıza kodudur. Fanın tamiri yâda değişimi gerekebilir.

Airfel family cond 35/37 arıza kodu : fanın devir sonuna geldiğini veya en yüksek çalıştığını bildiren hata kodudur.

Airfel family cond 40 arıza kodu : sistemde ki su bar seviyesi çok fazla yükselmiş durumda. Şayet su basıncı 2,5 barı aştı ise kombi bu arızayı verir.

Airfel family cond 41 arıza kodu : kombinin su basınç ayarı sıfırlanmış. Cihaza doldurma musluğunun yardımı ile su basılması gerekir. Basınç seviyesi 1,5 olana kadar su basınız.

Airfel family cond 42 arıza kodu : su basınç anahtar arızası mevcut.

Airfel family cond 50-59 arıza kodu : elektronik panosunda sorun olduğunu belirten koddur.

Airfel family cond 60 arıza kodu : sıcak su sensörünün arızalı olduğunu belirten arıza kodudur.

Airfel family cond 70/72 arıza kodu : ana sonra açık veya kısa devre yapmış durumda.

Airfel family cond 71 arıza kodu : giriş sonda sıcaklığı en yüksek konumda.

Airfel family cond 77 arıza kodu : limit termostatta düşük sıcaklık mevcut. Kombiye birkaç kez reset atınız.

Airfel family cond 78/79 arıza kodu : çıkış ve giriş diferansiyel arızası mevcut. Kullanıcının müdahale edebileceği bir durum söz konusu değildir. Servis tarafından müdahale gerekir.

Airfel family cond 80/82 arıza kodu : kombi normal çalışmıyor. Arızaya geçmiş.

Airfel family cond 81/83 arıza kodu : cihaz arızaya geçmiş. Kombiye reset atıp bekleyiniz. Kendiliğinden düzelecektir.

Airfel family cond 92/93 arıza kodu : yoğuşma suyu sensoru arıza görmüş.

Airfel family cond 94/95 arıza kodu : yoğuşma suyu sensoru açık devre yapmış durumda.

Airfel family cond Jo arıza kodu : elektronik kartın bağlantısının yanlış yapıldığını gösteren koddur.

Airfel family cond J1 arıza kodu : kablolu uzaktan kumanda birleşmesi mevcut.

Airfel Kombi Arıza Kodları

Digifel kombi arıza kodlar

Airfel Digifel c 20 arıza kodu: kalorifer gidiş suyu sensorun de arıza mevcut. Tesisat gidiş suyu borusunun üstün de bulunan sensor arıza yapmış veya kısa devre oluşmuş olabilir. Bu sebeple de böyle bir arıza ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Servis çağırmanız gerekir.

Airfel Digifel c 40 arıza kodu: kalorifer dönüş suyu sensorun de sorun var. Kalorifer dönüş suyu borusunun üzerinde yer alan sensor arıza yapmış. Değişimi gerekebilir. Konuyla ilgili servisi aramanız gerekmektedir.

 

Airfel Digifel c 28 arıza kodu: baca gazı sensorun de arıza olduğunu belirten hata kodudur. Baca gazının sıcaklığını kontrol eden bu sensor eğer arızalanırsa cihaz böyle bir arıza kodu verir.

Airfel Digifel c 78 arıza kodu: su basıncını okumaya yarayan su basınç sensorun de arıza olduğu belirten koddur.

Airfel Digifel c 50 arıza kodu: plakalı eşanjörün üst kısmında bulunan sensor de arıza meydana gelmiş. Bu durumda sıcak su almanız zorlaşabilir.

Airfel Digifel c1 05 arıza kodu: hava atma programının devrede olduğunu bildiren koddur. Bu arıza kodu belirdikten sonra ekranda anahtar işareti belirlenir. Belirli bir süre sonra kombi normal çalışmasına devam eder.

Airfel Digifel c1 11 arıza kodu: maksimum sıcaklık seviyesinin aşıldığını belirten koddur. Sensörler üstünden okunan ısı değeri maksimumu aşmışsa ekranda bu arıza kodu belirir. Reset atın ve bir süre bekleyin.

Airfel Digifel c1 10 arıza kodu: kalorifer gidiş suyu maksimum ısı seviyesini aştığı zaman bu durumda limit termostat (aşırı ısı termostatı) kombiyi korumak amaçlı devreye girer ve cihaz çalışma dışı kalır. Daha sonrasında kombi bu arızayı verir. Reste atınız ve biraz bekleyiniz. Kombi devreye girer ve çalışmaya devam eder. Airfel Kombi Arıza Kodları

Airfel Digifel c1 33 arıza kodu: kombide ateşleme arızası olduğunu bildiren hata kodudur. Cihazın gaz vanalarını kontrol ediniz. Açık olmayabilir. Eğer açık ise kombiye reste atınız. Düzelmiyor ise kombinin gaz valfi, iyonizasyonu veya elektronik kartı arızalı olabilir.

Airfel Digifel c1 17 arıza kodu: kombinin içerisinde ki mevcut suyun 2,5 barı aştığını belirten koddur.

Airfel Digifel c1 18 arıza kodu: kombinin su basıncının düşük olduğunu bildiren arıza kodudur. Bu arıza kodunda kombi çalışmaz ve verim sağlamaz. Su bar değeri 1,5 olana kadar kombiye su basmanız gerekir.

Airfel Digifel c1 29 arıza kodu: fan motoru sorunu. Kombi çalışmaya başladığı zaman bu arızayı veriyor ise fan motoru çalışmıyor demektir.

Airfel Digifel c1 30 arıza kodu: baca gaz sıcaklık seviyesinin 80/90 derece olduğunu bildiren arıza kodudur. Yoğuşma suyu giderin de yahut bacada tıkanma varsa kombi böyle bir arıza verebilir.

Airfel Digifel c1 56 arıza kodu : voltajlar da hata olduğunu belirten arıza kodudur. Kullanıcının voltaj düzenleyici regülatör taktırması gerekmektedir. Eğer voltajlar da daima oynama olursa cihazın elektronik kartı hasar görebilir

Airfel Kombi Arıza Kodları

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir