Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum Aden kombi hata kodları

Demirdöküm Aden model kombi lerde arıza uyarıları ledlerden oluşur.Ledler yanıp sönüyorsa (flash) yapıyorsa kombinizde arıza vardır anlamına gelir.arıza kodları aşağıdaki gibidir.

30C Yanıp sönüyor:Tesisat suyu sensöründe problem mevcut.

40C Yanıp sönüyor : Kulanım suyu sensöründe promlem mevcut.

50C Yanıp sönüyor :Dış hava sensöründe problem mevcut.

60C Yanıp sönüyor :Tesisat suyu basıncı düşük.Kombinize su doldurunuz.

70C Yanıp sönüyor :Presostat yada baca sensöründe problem mevcut.

80C Yanıp sönüyor :Aşırı ısınma termostadı atmıştır,kombinizi resetleyiniz.bu sorunun devamı halindeservis çağırınız.

90C Yanıp sönüyor :İyonizasyon sorunu kombinizin gaz vanasını açık olup olmadığını  kontrol ediniz.vanalar ile ilgili bir sorun yoksa eğer servis çağırınız.

Hiç bir ışık yanmıyor çalışmıyor : Kombinizin elektirik şalterini kontrol ediniz elektiriklerle ilgili herhangi bir sorun yoksa eğer servis çağırınız.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum Atron ariza kodları

Demirdöküm Atron F1 arıza kodu : atron kombide aşırı ısınma meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda limit termostatında sorun var diyebiliriz.

Demirdöküm Atron F2 arıza kodu : sıcak su ntc sinde sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda sıcak su sensörü arızalı olduğu için kombi sıcak su vermez. Sorunun çözümlenmesi için sensor değişimi gerekmektedir.

Demirdöküm Atron F3 arıza kodu : kombinin tesisata yolladığı suyun değerini ölçme görevinde olan sensöründe bağlantı sorunu yaşanıyor demektir.bu durumda tüketici olarak müdahale edebileceğiniz herhangi bir işlem olmamaktadır.

Demirdöküm Atron F4 arıza kodu : cihazın ateşlemeyi yapmadığını belirten bu uyarı kodunda cihaz ateşlemeyi sağlamadığı için verimli olmaz.bu nedenle de gaz valfinde ya da iyonizasyonda sorun var diyebiliriz.

Demirdöküm Atron F5 arıza kodu : hava akışının sağlanmadığını belirten hata kodudur. Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise hava prosestatı arızalı diyebiliriz.

Demirdöküm Atron F6 arıza kodu : cihazın tesisata gönderdiği suyun dönüş değerini ölçme görevinde olan sensörünün arızalı olduğunu belirten hata kodudur.

Demirdöküm Atron F7 arıza kodu : kombi ekranında f7 hata kodu belirdi ise gaz valfinde sorun var demektir. Gaz valfinde sorun olduğu için cihaz ateşleme yapmaz doğal olarak da kombi verim sağlamaz.

Demirdöküm Atron F8 arıza kodu : cihazın tesisat devresine göndermekte olduğu suyun değerini ölçme görevinde olan sensöründe aşırı ısınma problemi olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensor değişimi gerekebilir.

Demirdöküm Atron F9 arıza kodu : prosestatta kısa devre sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda hava prosestatı arızalı bu sebeple de hava akışını sağlamıyor diyebiliriz. Parça değişimi sonrasında sorun çözümlenecektir.

Demirdöküm Atron F10 arıza kodu : atron kombinin basıncının 0,3 barın altında olduğunu gösteren uyarı kodudur. Bu durumda kombiye 1,5 bar kadar doldurma musluğu ile su basmalı sonrasında cihaza reset atmalısınız. Sorun bu şekilde çözülecektir.

Demirdöküm Atron F11 arıza kodu : atron kombide bu uyarı kodu belirdi ise su akışı sağlanmıyor demektir. Bu durumda kombi içinde su dolaşımı olmuyor diyebiliriz.

Demirdöküm Atron F12 arıza kodu : daireye gelen voltajın 165 v altında olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihazı kullanmamalı voltaj dengeleyici özellikte olan regülatör cihazını kullanmalısınız. Aksi taktirde cihazın içinde bulunan parçaları zarar görerek yanabilir.

Demirdöküm Atron F13 arıza kodu : atron kombinin kalorifer gidiş ve dönüş sensörlerinin arasındaki sıcaklık farkında problem olduğunu belirten uyarı kodudur.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum İsofast ariza kodları

Demirdöküm İsofast F01/f04 arıza kodu : isofast kombinin ateşleme başarısızlığı yaptığını belirten hata kodudur. Cihazın ateşlemeyi yapmaması sebebi ile cihazdan verim alınamaz. Bu durumda iyonizasyon sorunu var diyebiliriz.

Demirdöküm İsofast F02 arıza kodu : isofast kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise hava akışının sağlanmadığı anlamına gelir.bunun nedeni prosestatın arızalı olmasıdır.

Demirdöküm İsofast F03 arıza kodu : kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise prosestatta sorun vardır.

Demirdöküm İsofast F05 arıza kodu : kombide sıkça karşılaşılan f05 arıza kodunun açıklaması aşırı ısınmadır. Kısacası cihazın aşırı ısınma termostatı olan limit sensörü hasar görme sebebi ile cihaz arızaya geçiyor diyebiliriz.

Demirdöküm İsofast F06 arıza kodu : kalorifer devresi sensöründe sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda peteklerin ısınmasını sağlayan sensor arızalı diyebiliriz.

Demirdöküm İsofast F07 arıza kodu : kombinin sıcak su devresi için çalışan sensöründe sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensor arızalı olduğu için kombiden sıcak su alamazsınız.

Demirdöküm İsofast F08 arıza kodu : isofast kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise kalorifer sensörleri arızalı demektir. Yalnız önemli olan hangi sensorun arıza yaptığını bulabilmektir. Kombi bu hata kodunu veriyor ise birden çok sensörde sorun olabilir.

Demirdöküm İsofast F09 arıza kodu : sıcak su sensörünün arızalı olduğu ve dolayısıyla da kombide sıcak su sorununun yaşandığı arıza kodudur.

Demirdöküm İsofast F10 arıza kodu : kombinin kalorifer devresine gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını kontrol eden sensöründe hata oluştuğunu ve bu sebeple de sensorun görevini gerçekleştirmediğini belirten hata kodudur.

Demirdöküm İsofast F11 arıza kodu : isofast kombinin ana kartından sinyal alınamadığını belirten uyarı kodudur. Kombi bu durumda çalışmaz.

Demirdöküm İsofast F12 arıza kodu : ekran kartından sinyal alınamadığı zaman isofast kombi ekranında bu uyarı kodu belirir. Bu durumda ekran kartının ya değişimi ya da tamiri gerekmektedir.

Demirdöküm İsofast F13 arıza kodu : isofast kombinizin ekranında bu hata kodu belirdi ise ana kartta sorun var demektir. Böyle bir durumda kart teknik bir sorun sebebi ile arızalanmıştır.

Demirdöküm İsofast F14 arıza kodu : cihazın kalorifer su sıcaklık derecesinin 95 0c den fazla olduğunu belirten uyarı kodudur.

Demirdöküm İsofast F15 arıza kodu : cihazın gaz mekanizmasında üç yollu vanaya ait olan step motorda sorun olduğunu belirten uyarı kodudur.bu durumda step motor değişimi gerekebilir.

Demirdöküm İsofast F16 arıza kodu : brülörün sönmesine rağmen ateşlemenin hala devam ettiğini bildiren arıza kodudur. Bu durumda isofast kombide iyonizasyon sorunu yaşanıyor diyebiliriz.

Demirdöküm İsofast F17 arıza kodu : isofast kombiye gelen voltajın 170 v değerinden az olduğunu belirten uyarı kodudur. Cihaz bu sorunu sürekli olarak yaşattırıyor ise bu durumda cihazda bulunan parçalar zarar görüp yanabilir. Voltaj düzenleyicisi diye bilinen regülatör cihazını kullanmanız gerekmektedir.

Demirdöküm İsofast F18 arıza kodu : ekran kartında sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Ekran kartı değişimi yapıldı ise büyük ihtimalle ayarları yapılmamış demektir. Ekran kartına herhangi bir müdahale gerçekleşmedi ise bu durumda arızalı diyebiliriz.

Demirdöküm İsofast F19 arıza kodu : isofast kombinin kalorifer sensörünün bağlı olmadığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda petekler ya az ısınır ya da hiç ısınmaz. Sensor kopukluğunun çözümlenebilmesi adına servisin müdahalesi gerekmektedir.

Demirdöküm İsofast F20 arıza kodu : isofast kombide yer alan elektronik kart ile ekran kartın uyumlu olmadığını belirten arıza kodudur.kombiye müdahale edilmiş ekran kartı ya da elektronik kart değiştirilmiş ise ayarları yapılmamış olabilir.

Demirdöküm İsofast F21 arıza kodu : isofast kombinin tesisata gönderdiği suyun dolaşımında problem olduğu aynı zamanda cihazın dolaşımı sağlamadığı durumlarda kombi ekranında beliren hata kodudur.

Demirdöküm İsofast F23 arıza kodu : isofast kombide tesisat daha doğrusu kalorifer devresinin sıcaklığının 50c den daha hızlı yükseldiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda tüketici olarak cihaza reset atmalısınız.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum Milenyum plus kombi arıza kodları

Demirdöküm Milenyum plus F1  ve f4 arıza kodu : milenyum plus kombide hem f1 hem de f4 arızası ateşleme başarısızlığını belirtmektedir.kombi ateşlemeyi sağlamadığından dolayı randıman almanız imkânsızdır. Bu durumda önce cihaza reset atmalısınız.sorun çözülmiyor ise gaz valfinde ya da iyonizasyonunda problem olabilir.

Demirdöküm Milenyum plus F2  arıza kodu : milenyum plus kombide hava başarısızlığı var anlamındadır. Bu durumda kombi otomatik olarak kendini resetleyecektir.sorun reset sonrasında devam ederse fan motorunda, bacaca da ya da hava proşestatında problem var diyebiliriz.

Demirdöküm Milenyum plus F3  arıza kodu : milenyum plus kombinin fan motorundan aldığı artı basınç ile ana karta atık gazda problem olup olmadığını aktaran parçada yani hava proşestadında sorun meydana geldiğini belirten arıza kodudur.

Demirdöküm Milenyum plus F5  arıza kodu : kombide aşırı ısınma termostatının daha doğrusu limit sensörünün arıza yaptığını belirten hata kodudur.kombi ekranında f5 arıza kodu yer aldı ise sensor zarar görmüş ve değişime ihtiyaç duyuyor diyebiliriz.

Demirdöküm Milenyum plus F6  arıza kodu : milenyum plus kombide sıcak su sensörünün arıza yaptığını bildiren hata kodudur. Bu durumda sıcak su sensöründe sorun olması sebebi ile kombi sıcak su vermez.

Demirdöküm Milenyum plus F9  arıza kodu : milenyum plus kombide kalorifer sensöründe sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu şekilde kombi peteklere ısı göndermez.

Demirdöküm Milenyum plus F11 arıza kodu : kombide bulunan parçaların tümünün bağlı olduğu ve yönetildiği elektronik kartta sorun olduğu zaman veya sinyal alınamadığı zaman kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Kombi bu durumda kesinlikle çalışma sergilemez. Bu durumda kartın ya tamiri ya da değişimi gerekir diyebiliriz.

Demirdöküm Milenyum plus F12 arıza kodu : milenyum plus kombinin ekran kartında sorun olduğunu belirten hata kodudur. Ekran kartında sorun olduğunda kartın ya tamiri ya da değişimi gerekmektedir.

Demirdöküm Milenyum plus F13 arıza kodu : milenyum plus kombinin ana kartında sorun olduğunu belirten hata kodudur. Ana kartta sorun olduğu için kombi çalışmaz.

Demirdöküm Milenyum plus F14 arıza kodu : milenyum plus kombi f14 arıza uyarısı var ise kalorifer sıcaklığı 95 derecenin üstünde demektir.

Demirdöküm Milenyum plus F15 arıza kodu : bu arıza kodu kombinin gaz mekanizmasında step motor sorunu yaşanıyor anlamına gelmektedir.step motor adı verilen parça üç yollu vana grubuna ait olduğu için kombi bu arıza kodunu verdiğinde sıcak su kullanımında petekleriniz de ısınabilir. Ya da gaz girişinde sorunlar olabilir.

Demirdöküm Milenyum plus F16 arıza kodu : kombinin kapalı olmasına rağmen ateşlemeyi yapmaya devam ettiğini belirten hata kodudur. Bu durumda arızalı olan kısım iyonizasyondur.

Demirdöküm Milenyum plus F17 arıza kodu : kombiye gelen voltajın olması gereken değerden düşük olduğunu belirten hata kodudur. Sizlere bu konuda regülatör kullanmanızı tavsiye ederiz. Regülatör sonrasında voltajlarla alakalı sorun yaşamazsınız.

Demirdöküm Milenyum plus F19 arıza kodu : sıcak su ntc sinin sıcak su talebinde olduğunu yalnız boru üstündeki irtibatının kesildiğini belirten uyarı kodudur.bu durumda sıcak su isteği karşılanamaz.

Demirdöküm Milenyum plus F20 arıza kodu : milenyum plus kombinin ekran kartı ile uyum sağlamadığını belirten hata kodudur. Cihazın ekran kartının değişimi yapıldı ise servis ayarları yapılmamış olabilir.

Demirdöküm Milenyum plus F21 arıza kodu : kombinin basıncının azaldığını belirten arıza kodudur. Bu durumda servis çağırmaya gerek yoktur. Kombinin altında yer alan dolum vanasını açmalı kombiye ihtiyacı olan suyu (1,5 bar) basmanız gerekmektedir.su basma işleminden sonra kombiyi resetleyin sorun çözümlenecektir.

Demirdöküm Milenyum plus F22 arıza kodu : kombide olması gerekenden (1,5 bardan) daha fazla su olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda kombi basıncını kontrol edin 2,7 barın üstünde olduğunu göreceksiniz. Kombideki fazla suyu peteğin yan tarafından havasını alarak düşürebilirsiniz.petekten hava alma işlemi sonrasında kombi basıncı sıfıra ulaşacaktır. Bu işlemden sonra kombiye yeniden 1,5 bar kadar su basarsanız sorun kalmayacaktır.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum Nitron kombi arıza kodları

Demirdöküm Nitron F1  arıza kodu : nitron kombide sıkça karşılaşılan f1 arıza kodunun açıklaması kombinin limit termostatın da sorunun olmasıdır.kısacası aşırı ısınma meydana gelmiş bu nedenle de kombi kendini kullanıma kapatmış yani bloke etmiştir.

Demirdöküm Nitron F2  arıza kodu : kombide sıcak su ntc bağlantılarında sorun olduğu anlamına gelen f2 arıza uyarısı sıcak su alamazsınız.

Demirdöküm Nitron F4  arıza kodu : nitron kombi ekranında f4 arıza kodu var ise kombi ateşleme yapmıyor demektir. Bu durumda ya kombiye gaz gelmiyordur ya da iyonizasyon sorunu vardır. Bunun yanı sıra gaz valfinde sorun var da diyebiliriz.

Demirdöküm Nitron F5  arıza kodu : hava akışı sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Kısacası cihazın hava prosestatı arızalı diyebiliriz.

Demirdöküm Nitron F6  arıza kodu : nitron kombide f6 uyarı kodu belirdi ise dış hava sensörü bağlantısında sorun var demektir. Bu durumda kombinin hava prosestadında ya da baca sensöründe sorun var diyebiliriz.

Demirdöküm Nitron F7  arıza kodu : hava akışının sağlandığı sensörlerde bağlantı sorunu meydana geldiğinde nitron kombide bu uyarı kodu belirmektedir.

Demirdöküm Nitron F8  arıza kodu : hava akışının sağlanmadığı yani fan motorunun görev yapmadığı durumlarda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.bu durumun yaşanmasına sebep fan motorunun arıza yapmış olmasıdır.

Demirdöküm Nitron F9  arıza kodu : cihazda kablolama sorunu olduğunu belirten koddur. Bu durumda kablo bağlantıları yanlış da olabilir yerinden de çıkmış olabilir.

Demirdöküm Nitron F10 arıza kodu : demirdöküm nitron kombide f10 arıza kodunun açıklaması kombinin suyunun olması gereken değerden az olduğudur.yani kombi basıncını kontrol ederseniz 0,3 barın altında olduğunu görürüsünüz. Direk olarak kombinin alt bölümüne monteli durumda olan doldurma musluğunu açın ve kombiye 1,5 bar kadar su basın. Kombi işlem sonrasında yine aynı uyarıyı veriyor ise kombiyi kapatın ve yeniden açın kombi çözülecektir.

Demirdöküm Nitron F11 arıza kodu : nitron kombide sirkülasyon sorunu yaşandığını belirten uyarı kodudur. Yani bu durumda kombi içindeki suyu dolaştırmıyor diyebiliriz.

Demirdöküm Nitron F12 arıza kodu : nitron kombide f12 arıza kodu voltaj düşüklüğü demektir. Şebeke geriliminin 165 v altında olduğu durumlarda kombi ekranında bu hata kodu belirir. Bu durumda sizlere tavsiyemiz kombinin voltaj düşüklüğü sebebi ile zarar görmemesi adına regülatör kullanmanızdır. Regülatör kullanımı sonrasında kombinin voltajdaki dalgalanmalardan etkilenmez ve kombi parçalarında yanma söz konusu olmaz.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum Solaris kombi arıza kodları

Demirdöküm Solaris F0  arıza kodu : kombinin su basıncının düşük olduğunu ve bu sebeple de kombinin verim sağlamadığını belirten arıza kodudur.kombi su seviyesini 1,5 bara ayarladığınız takdir de cihazın çalışmasını sürdürdüğünü göreceksiniz.

Demirdöküm Solaris F1  arıza kodu : kombi aşırı ısındığı durumlar da içerisin de mevcut olan aşırı ısınma termostatı devreye girerek cihazı korumaya alır.fakat kombi de böyle bir arıza kodu var ise bu termostatın arızalandığını anlayabiliriz.

Demirdöküm Solaris F2  arıza kodu : hemen hemen her kombi de yaşanan sorunlardan biri olan sıcak su arızası anlamına gelen f2 uyarısın da kullanıcı sıcak su alamaz. Yahut bir saat sıcak su akar iki saat akmaz. Sürekli aynı problem yaşanır.

Demirdöküm Solaris F4  arıza kodu : kombinin ateşleme işleminden sonra verim sağlaması için alev alması gerekir. Eğer kombi de f4 arıza uyarısı varsa cihaz alev almıyor demektir. Bu durumda da kombiden bir verim alınması mümkün olmamaktadır. Gaz armatürü, ana kart, elektrotlarda veya iyonlar da sorun olabilir.

Demirdöküm Solaris F5/f6 arıza kodu : hava akımın da arıza yaşandığını belirten kodlardır. Cihaz hava prosestatı yahut baca sensor sorunu yaşıyor demektir.

Demirdöküm Solaris Oc  arıza kodu : baca sensörünün yahut hava prosestatının bağlı durumda kaldığını gösteren koddur. Oc arıza kodu kombide her zaman beliren bir kod değildir. Bu kod ekrana geldiği zaman birkaç kez kombiye reset atın.

Demirdöküm Solaris Cc  arıza kodu : hava prosestatının yada baca sensörünün bağlılığının iptal edildiği gösteren koddur. Bu parçalarından birinin dahi iptal edilmesi kombinin verim kaybına neden olabilir.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum Themafast kombi ariza kodları

Demirdöküm Themafast F01 ve f04 : themafast kombide beliren f01 ve f04 arıza kodlarının açıklaması kombinin ateşleme yapmaması yani kombiye gaz gelmemesidir.bu durumda vanaların kontrolünü yapmalı vanaları açık konuma getirmelisiniz. Vanaları açık hale getirdikten sonra kombiyi resetleyin.hala aynı uyarı kodu var ise bu durumda gaz valfinde ya da iyonizasyonunda problem olabilir. 00532 383 80 20 numaradan maltepe kombi servisi’ni çağırınız.

Demirdöküm Themafast F02 arıza kodu : hava başarısızlığı sebebi ile prosestatın arıza yaptığını belirten arıza kodudur. Bu durumda parça değişimi gerekeceği için sizin direk 0532 383 80 20 numaradan maltepe kombi servisi’ni çağırınız.

Demirdöküm Themafast F03 arıza kodu : kombinin hava prosestatının arıza yaptığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda cihaz hava akışı sağlamıyor diyebiliriz.bu durumda sorunun çözümlenmesi için 0532 383 80 20 numaradan maltepe kombi servisi’ni çağırınız.

Demirdöküm Themafast F05 arıza kodu : themafast kombide aşırı ısınma olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda limit termostat sensöründe sorun var ve değişimi gerekebilir diyebiliriz.0532 383 80 20 numaradan maltepe kombi servisi’ni çağırınız.

Demirdöküm Themafast F06 arıza kodu : themafast kombide kalorifer sensörünün arızalı olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda sensor değişimi gerekebilir.

Demirdöküm Themafast F08 arıza kodu : kombide tesisat gidiş suyu sensörü arızası olduğunda ekranda bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda sensor değişimi gerekebilir.

Demirdöküm Themafast F09 arıza kodu : kombideki su basıncını ölçme görevinde olan sensorun arızalı olduğunu belirten uyarı kodudur.

Demirdöküm Themafast F11 arıza kodu : themafast kombide ana kart arızası yaşandığını belirten uyarı kodudur. Ana kartın tamirinin ya da değişiminin yapılması gerekmektedir.

Demirdöküm Themafast F12 arıza kodu : themafast kombide f12 arıza hatası belirdi ise ekran kartında ya da kumanda panelinde sorun var demektir.

Demirdöküm Themafast F13 arıza kodu : themafast kombinin elektronik kartında sorun olduğu anlamına gelen bu uyarı kodunda kart tamiri ya da kart değişim işlemi gerekebilir.

Demirdöküm Themafast F14 arıza kodu : themafast kombide sensor arızası yaşandığını belirten bu uyarı kodunda hangi sensorun değişmesi gerektiğini servis gelip tespit etmelidir.

Demirdöküm Themafast F15 arıza kodu : kombinin üç yollu vana adını verdiğimiz parçasının step motorunda sorun olduğu anlamına gelen bu uyarı kodunda cihaz verim sağlamaz.

Demirdöküm Themafast F16 arıza kodu : themafast kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise gaz valfinde sorun var demektir. Bu durumda cihaz ateşleme yapmaz.cihazın ateşleme yapmaması sebebi ile de hem peteklerinize sıcaklık gelmez hem de sıcak su alamazsınız.

Demirdöküm Themafast F17 arıza kodu : themafast kombide voltaj düşüklüğü yaşanıyor demektir. Bu durumda sizin öncelikle bir elektrikçiyi çağırmanız gerekmektedir.elektriksel bir problem söz konusu değilse regülatör kullanmanızı gerekir.

Demirdöküm Themafast F18 arıza kodu : cihazın ekran kartında sorun olduğunu anlayabileceğimiz hata kodudur. Bu durumda ekran kartının tamiri ya da değişimi gerekmektedir.

Demirdöküm Themafast F19 arıza kodu : sensor sıcak su isteğini karşılıyor fakat boru üzerindeki irtibatı geçerli değil. Bu durumda sensörde sorun var diyebiliriz.

Demirdöküm Themafast F20 arıza kodu : themafast kombinin ekran kartı ile kombinin uyum sağlamadığını belirten uyarı kodudur. Cihaza önceden müdahale edilip ekran kartı değiştirildi ise ayarları yapılmamış olabilir. Cihaza müdahale edilmedi ise ekran kartı arızalı diyebiliriz.

Demirdöküm Themafast F21 arıza kodu : themafast kombi bu uyarı kodunu veriyor ise kombinin basınç değeri olması gereken değerden düşük demektir.yani kombi basıncı 0,3 barın altındadır. Bu durumda kombiye altında bulunan doldurma musluğu ile su basmanız gerekmektedir.basınç değeri 1,5 barı gösterdiğinde doldurma musluğunu kapatın cihaz çalışacaktır. Çalışmazsa da kombiyi kapatıp yeniden açın yani resetleyin.

Demirdöküm Themafast F22 arıza kodu : kombi basıncı gereğinden fazla olduğunda daha doğrusu 2,7 barın üstünde olduğunda kombi bu uyarı kodunu vermektedir.themafast kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise kaloriferin yan tarafındaki müşirden hava alma işlemi yapmalısınız. Bu işlem sonrasında sorun kalmayacaktır.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum Vinto kombi ariza kodları

Demirdöküm Vinto F01 ve f04 arıza kodu : vinto kombide her iki uyarı kodu da aynı açıklamayı taşır. Bu uyarı kodlarının ikisi de kombide ateşleme olmadığını belirtmektedir. Bu durumda kısacası cihaza gaz gelmiyor diyebiliriz. Gaz vanalarının kontrolünü yapmalı kapalı ise açık duruma getirmelisiniz. Gaz vanaları ile alakalı hiçbir sorun yok ise cihazı kapatıp yeniden açın yani resetleyin. Soru hala devam ediyorsa gaz valfinde sorun olabilir. Bu durumun çözümü için 0532 383 80 20 numaradan maltepe kombi servisi’ni çağırınız.

Demirdöküm Vinto F2 arıza kodu : hava akış sorunu olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda hava prosestatı arızalı ve değişimi gerekiyor diyebiliriz.0532 383 80 20 numaradan maltepe kombi servisi’ni çağırınız.

Demirdöküm Vinto F3 arıza kodu : vinto kombi bu uyarı kodunu 2 saat 40 dakika içinde 3 defa tekrar ederse bu durumda hava akışında sorun var demektir ve prosestat arızalıdır. 0532 383 80 20 numaradan maltepe kombi servisi’ni çağırınız.

Demirdöküm Vinto F5 arıza kodu : cihazda aşırı ısınma sorunu olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda limit termostatı arızalı diyebiliriz.

Demirdöküm Vinto F6 arıza kodu : kalorifer devresi sensöründe sorun olduğunu belirten hata kodudur.

Demirdöküm Vinto F9 arıza kodu : cihazın kalorifer devresindeki suyu ölçme görevinde olan sensöründe hasar meydana geldiğini belirten uyarı kodudur.

Demirdöküm Vinto F11 arıza kodu : kombide bulunan tüm parçaların bağlı durumda olduğu elektronik karttan sinyal alınamadığını belirten uyarı kodudur.bu durumda kart arızalanmış diyebiliriz.

Demirdöküm Vinto F12 arıza kodu : ekran kartından sinyal alınamadığını belirten koddur. Bu durumda ekran kartı hasar görmüş ve arızalanmış diyebiliriz.

Demirdöküm Vinto F13 arıza kodu : vinto kombi ekranında f13 arızası belirdi ise ana kartta problem olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda kartın ya tamiri ya da değişimi ile sorun çözümlenebilir.

Demirdöküm Vinto F14 arıza kodu : cihazın kalorifer devresine göndermekte olduğu suyun 95 derecenin üstünde olduğunu belirten hata kodudur.sorun bu şekilde devam ederse problem yaşayabilirsiniz.

Demirdöküm Vinto F15 arıza kodu : gaz mekanizması sorunu yaşandığını belirten hata kodudur. Bu durumda üç yollu vana step motor arızalı diyebiliriz.

Demirdöküm Vinto F16 arıza kodu : kombi kapalı durumda olduğu halde alevin hala devam ettiği durumlarda kombi bu uyarı kodunu vermektedir.bu durumda iyonizasyonda veya gaz armatöründe sorun var diyebiliriz.

Demirdöküm Vinto F17 arıza kodu : daireye ulaşan voltajın düşük olduğunu belirten uyarı kodudur. Cihazın bu şekilde çalışmaması gerekmektedir.bu durumda çalışmaya devam ederse parçaları zarar görebilir. Bunun için önerimiz regülatör cihazını kullanmanızdır. Regülatör cihazı sonrası voltajlar dengelenir kombi voltaj değişikliği sebebi ile zarar görmez.

Demirdöküm Vinto F18 arıza kodu : vinto kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise ekran kartında sorun var demektir. Cihaza müdahale etmemelisiniz.çünkü bu durumda ekran kartı tamiri ya da değişimi gerekmektedir.

Demirdöküm Vinto F19 arıza kodu : kombinin sensörü sıcak su isteğinde yalnız sensor boru ile irtibat halinde değil. Bu durumda sensorun arızalı olduğunu yada kablolarında kopma meydana geldiğini söyleyebiliriz.

Demirdöküm Vinto F20 arıza kodu : f20 hata kodu kombinin ekran kart ile uyumlu olmadığını belirtmektedir. Ekran kart değişimi önceden yapıldı ise ayarları yapılmamış ve cihaz bu nedenle bu uyarı kodunu veriyor olabilir. Sorun kendiliğinden yaşandı ve cihazın ekran kartı ile ilgili işlem yapılmadı ise değişimi ya da tamiri gerekebilir.

Demirdöküm Vinto F21 arıza kodu : kombideki su basıncının gereğinden az olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapmanız gereken işlem kombinin basıncını doldurma musluğu ile 1,5 bara kadar yükseltmektir. İşlem sonrasında sorun hala devam ederse kombiye reset atın.

Demirdöküm Vinto F22 arıza kodu : demirdöküm vinto kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise bu kombinin basıncının olması gereken değerden fazla olduğunu belirtir. Yani kombi bar seviyesini kontrol ederseniz 2,7 barın üstünde olduğunu göreceksiniz.bu durumda peteğin yan tarafından hava alma işlemini gerçekleştirmelisiniz. İşlem sonrası kombi basıncı sıfıra düşebilir.kombiye yeniden 1,5 bar kadar hava basarsanız sorun çözümlenecektir.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum kalisto kombi arıza kodları

Demirdöküm kalisto kombi f1 arızası – asırı ısınma ve emniyet termostatı hatası.

Demirdöküm kalisto kombi f2 arızası – kullanım suyu sensoru hatası.

Demirdöküm kalisto kombi f3 arızası – tesisat suyu sensoru hatası.

Demirdöküm kalisto kombi f4 arızası – iyonizasyon hatası.

Demirdöküm kalisto kombi f5 arızası – atık gaz sensor hatası.

Demirdöküm kalisto kombi f6 arızası – dıs hava sensor baglantı hatası.

Demirdöküm kalisto kombi f7 arızası – su basıncı dusuk arızası.

Demirdöküm kalisto kombi ff arızası – topraklama -elektronik kontrol problemi.

Demirdöküm kalisto kombi cc arızası – dış hava sensorunun devrede olmadıgını belirtir.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Neva kombi ariza kodlari

Demirdöküm Neva kombi f1 arıza kodu : aşırı ısınma termostat problemi.

Demirdöküm Neva kombi f2 arıza kodu : sıcak su sensör sorunu.

Demirdöküm Neva kombi f3 arıza kodu : ısıtma devresi sensör arızası.

Demirdöküm Neva kombi f4 arıza kodu : iyonizasyon sorunu mevcut.

Demirdöküm Neva kombi f5 arıza kodu : hava prosestat sorunu veya baca arızası mevcut.

Demirdöküm Neva kombi f7 arıza kodu : kalorifer sensörü problemi.

Demirdöküm Neva kombi f9 arıza kodu : hava prosestatın da kısa devre problemi var.

Demirdöküm Neva kombi f10 arıza kodu : düşük basınç hatası veya tesisat devresi yüksek durumda.

Demirdöküm Neva kombi f11 arıza kodu : devirdaim problemi var.

Demirdöküm Neva kombi f12 arıza kodu : kombiye gelen voltaj girişi düşük durumda.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum nanomiks kombi arıza kodları

Demirdöküm nanomiks kombi f0 hatası – su basıncı dusuk veya su yok.

Demirdöküm nanomiks kombi f1 hatası – limit termostat hatası(asırı ısınma var).

Demirdöküm nanomiks kombi f2 hatası – kullanım suyu sıcaklık sensoru hatası.

Demirdöküm nanomiks kombi f3 hatası – tesisat gidis veya donus suyu sıcaklık sensoru hatası.

Demirdöküm nanomiks kombi f4 hatası – iyonizasyon hatası.

Demirdöküm nanomiks kombi f5 hatası – baca sıcaklık sensor hatası.

Demirdöküm nanomiks kombi f6 hatası – otc (dış ortam sensoru) hatası.

Demirdöküm nanomiks kombi f8 hatası – fan hızı limitler dısında hatası.

Demirdöküm nanomiks kombi f9 hatası – parametre yuklendi hatası.

Demirdöküm nanomiks kombi ff hatası – donanım/toprakla/islemci hatası.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum sargon premix kombi arıza kodları

Demirdöküm sargon premiks kombi f0 arızası – dusuk basınc hatası.

Demirdöküm sargon premiks kombi f1 arızası – aşırı ısınma emniyet termostatı hatası.

Demirdöküm sargon premiks kombi f2 arızası – kullanım suyu sensoru hatası.

Demirdöküm sargon premiks kombi f3 arızası – tesisat suyu sensoru hatası.

Demirdöküm sargon premiks kombi f4 arızası – iyonizasyon hatası.

Demirdöküm sargon premiks kombi f5 arızası – hava akısında problem.

Demirdöküm sargon premiks kombi f6 arızası – dış hava sensoru hatası.

Demirdöküm sargon premiks kombi f7 arızası – fan geri besleme sinyali problemi.

Demirdöküm sargon premiks kombi f8 arızası – istenilen fan donus hızında problem.

Demirdöküm sargon premiks kombi f9 arızası – fan durması gerekirken fanın durmaması hatası.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum nepto kombi arıza kodları

Demirdöküm nepto kombi f1 arızası – asırı ısınma hatası.

Demirdöküm nepto kombi f2 arızası – kullanım suyu ntc sensor hatası.

Demirdöküm nepto kombi f3 arızası – tesisat devresi gidis ntc sensor hatası.

Demirdöküm nepto kombi f4 arızası – iyonizasyon hatası. Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm nepto kombi f5 arızası – hava akıs anahtarı (pressostat) hatası.

Demirdöküm nepto kombi f6 arızası – tesisat devresi donus ntc hatası.

Demirdöküm nepto kombi f7 arızası – gaz valfi geri besleme hatası.

Demirdöküm nepto kombi f8 arızası – tesisat devresi gidiş ntc hatası.

Demirdöküm nepto kombi f9 arızası – prosestat kısa devre hatası.

Demirdöküm nepto kombi f10 arızası – tesisat devresi su basıncı hatası.

Demirdöküm nepto kombi f11 arızası – sirkulasyon hatası.

Demirdöküm nepto kombi f12 arızası – dusuk voltaj hatası.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum adonis kombi arıza kodları

Demirdöküm adonis kombi f1 arızası – asırı ısınma hatası.

Demirdöküm adonis kombi f2 arızası – kullanım suyu ntc sensor hatası.

Demirdöküm adonis kombi f3 arızası – tesisat devresi gidis ntc sensor hatası.

Demirdöküm adonis kombi f4 arızası – iyonizasyon hatası. Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm adonis kombi f5 arızası – baca geri tepmesine karsı emniyet.

Demirdöküm adonis kombi f6 arızası – tesisat devresi donus ntc hatası.

Demirdöküm adonis kombi f7 arızası – gaz valfi hatası.

Demirdöküm adonis kombi f8 arızası – tesisat devresi ntc gidis asırı ısınma hatası.

Demirdöküm adonis kombi f10 arızası – tesisat devresi su basıncı hatası.

Demirdöküm adonis kombi f11 arızası – sirkulasyon hatası.

Demirdöküm adonis kombi f12 arızası – dusuk voltaj hatası.

Demirdöküm adonis kombi f13 arızası – tesisat devresi ntc’leri sıcaklık farkı hatası.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum nitromix kombi arıza kodları

Demirdöküm nitromix kombi f00 arızası – gidis ntc sensor hatası(kablo yerinden cıkmıs).

Demirdöküm nitromix kombi f01 arızası – donus ntc sensor hatası (kablo yerinden cıkmıs)

Demirdöküm nitromix kombi f10 arızası – gidis ntc sensor kabloları yerinden cıkmıs.

Demirdöküm nitromix kombi f11 arızası – donus ntc sensor kabloları yerinden cıkmıs.

Demirdöküm nitromix kombi f20 arızası – asırı ısınma hatası.

Demirdöküm nitromix kombi f22 arızası – tesisat suyu basıncı dusuk.

Demirdöküm nitromix kombi f23 arızası – tesisattaki sirkulasyon hızı cok az yada dusuk.

Demirdöküm nitromix kombi f26 arızası – f77 – gaz valfi hatası.

Demirdöküm nitromix kombi f27 – f28 – f29 arızası – iyonizasyon hatası.

Demirdöküm nitromix kombi f32 arızası – hatalı hava basıncı. Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm nitromix kombi f49 arızası – ebus voltaj hatası.

Demirdöküm nitromix kombi f61 – f62 – f63 – f64 arızası – anakart hatası.

Demirdöküm nitromix kombi f65 arızası – anakart asırı ısınma.

Demirdöküm nitromix kombi f67 – f68 arızası – alev algılama hatası.

Demirdöküm nitromix kombi f70 arızası – anakart ve arayuz kartı arası bağlantı hatası.

Demirdöküm nitromix kombi f71 arızası – su akıs sensoru hatası.

Demirdöküm nitromix kombi f73 – f74 arızası – basınc sensoru hatası.

Demirdöküm nitromix kombi f76 arızası – asırı ısınma hatası.

Demirdöküm nitromix kombi err arızası – kullanıcı arayuz kartı hatası.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdokum sargon condense kombi arıza kodları

Demirdöküm sargon condense kombi f0 arızası – dusuk basınc hatası.

Demirdöküm sargon condense kombi f1 arızası – aşırı ısınma emniyet termostatı.

Demirdöküm sargon condense kombi f2 arızası – kullanım suyu sensor hatası.

Demirdöküm sargon condense kombi f3 arızası – tesisat suyyu sensor hatası.

Demirdöküm sargon condense kombi f4 arızası – iyonizasyon hatası.

Demirdöküm sargon condense kombi f5 arızası – hava akıs anahtarı arızası.

Demirdöküm sargon condense kombi f6 arızası – dıs hava sensoru hatası.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Share This: