E.C.A Kombi Arıza Kodları

E.C.A Kombi Arıza Kodları 0216 353 88 70 – 0532 383 80 20

E.C.A Kombi Arıza Kodları

E.C.A Kombi Arıza Kodları

E.c.a calora dijital arıza kodları

E.c.a calora T1 arıza kodu : kombinin çok fazla ısındığını belirten hata kodudur. Pompa sıkışmış ya da arıza yapmış bunun yanı sıra üç yollu vana konumunu değiştiriyor ya da filtreler tıkalı diyebiliriz.

E.c.a calora T2 arıza kodu : baca gazı gereğinden fazla sıcaklık uyarısı verdiğinde calora dijital kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.

E.c.a calora T3 arıza kodu : kaloriferlerin ısınması için görevde olan sensörde sorun olduğunda calora dijital kombi ekranında bu hata yer almaktadır. Bu süreç içerisinde petekleriniz ısıtma yapmaz.

E.c.a calora T5 arıza kodu : sıcak su alınması için görev yapan sensörde sorun olduğunda kombi ekranında bu hata kodu belirir. Bu durumda sıcak su alamazsınız.

E.c.a calora T6 arıza kodu : calora dijital kombi ekranında t6 arıza kodu var ise baca gazı sen söründe problem olabilir ya da baca tıkalı ise kombi bu uyarıyı verebilir.

E.c.a calora T7 arıza kodu : calora dijital kombi ekranında t7 uyarı kodu varsa dış hava sıcaklık problemi anlamına gelir.

E.c.a calora E1 arıza kodu : calora dijital kombinin ateşlemeyi başarı ile yapmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kombinin iyonizasyonu, elektronik kartı, ateşleme elektrotları ya da gaz valfinde sorun olabilir.

E.c.a calora E2 arıza kodu : e2 arıza kodu calora dijital kombinin alev aldığı zaman yanlış alev uyarısı verdiğini anlatmaktadır. Böyle bir durumda kombiden verim beklenilmez yani kombi çalışmaz. Elektronik kartta sorun olabilir.

E.c.a calora E3 arıza kodu : bu uyarı kodu kombi ekranında belirdi ise aşırı sıcaklık kitlenmesi olmuş demektir. Kısacası cihaz kendini bloke etmiş çevrim dışı olmuştur. Bu durumda üç yollu vana konumunu değiştiriyor, pompada arıza var ya da filtrelerde tıkanma söz konusu diyebiliriz. E.C.A Kombi Arıza Kodları

E.c.a calora E4 arıza kodu : calora dijital kombide hava basınç anahtar problemi olduğunu belirten arıza kodudur.

E.c.a calora A1 arıza kodu : cihaza gelen voltajın yeterli seviyede değil de düşük olduğunu belirten uyarı kodudur. Böyle bir durumda cihaz verim sağlamaz. Belirli bir süre sonrasında çalışabilir. Yalnız bu durum sıklıkla yaşanıyor ise kombinin elektronik kartı zarar görebilir. Bunun için ise önerimiz voltajı düzenleme görevinde olan regülatör cihazının kullanılmasıdır.

E.c.a calora C1 arıza kodu : calora dijital kombi ekranında c1 uyarısı varsa elektronik karttan bilgi alınamıyor aynı zamanda kart parçaları yönetmiyor diyebiliriz. Bu durumda ya kart arızalanmıştır ya da bağlantılarında sorun vardır.

E.c.a calora D1 arıza kodu : kombinin alevleme sırasından devreden çıkarak verim sağlamadığını belirten uyarı kodudur. Böyle bir durumda tüketici olarak cihaza müdahale etmemelisiniz. Sorun iyonizasyonla alakalı ya da elektrotlarla alakalı olabilir.

E.c.a calora P1 arıza kodu : calora dijital kombinin çalışması için ihtiyacı olan suyun yetersiz olduğunu belirten uyarı kodudur. Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdiğinde basınç göstergesinin 0,3 barın altında olduğunu görürsünüz. Kombiye su basmak için cihaz altıda yer alan doldurma musluğunu açın ve kombi basıncı 1,5 bara gelene kadar musluğu kapatmayın. Kombi basıncı istenilen değere ulaştığında kombi çalışmaya devam edecek ekrandaki p1 uyarısı silinecektir.

E.c.a calora Y1 arıza kodu : gaz valfinin devreye girme esnasında hata verdiğini ve ateşleme işlemini kestiğini belirten uyarı kodudur. Bu durumda gaz valfinde sorun var ve değişimi gerekmektedir diyebiliriz.

E.C.A Kombi Arıza Kodları

E.c.a confeo dijital kombi arıza kodları

E.c.a Confeo t1 arıza kodu: cihaz da çok fazla ısı meydana gelmiş ve kombi kendini kullanıma kapatmış. Bir süre beklemeniz gerekir. Belirli bir süre sonunda kombi düzelmiyor ise cihaz da aşırı ısı termostat sorunu olabilir. Servisi arayınız.

E.c.a Confeo t2 arıza kodu: baca gazın da aşırı ısınma meydana gelmiş. Kombiye müdahale etmeden confeo dijital servisi’ni irtibata geçiniz.

E.c.a Confeo t3 arıza kodu: peteklere sıcaklık gitmesin de etmen olan ntc sensorun de hata meydana geldiğini gösteren t3 arızası gösterge de belirdiği zaman kaloriferlerden verim alamamanız söz konusudur.

E.c.a Confeo t5 arıza kodu: kombinin sıcak su akıtmasın da etmen olan birçok parça vardır. Fakat t5 hata kodu ekran da belirdiği sırada sıcak su akmasında görev alan ntc sensorun de arıza meydana gelmiş ve cihazın bu sebeple de sıcak su vermediğini anlayabiliriz.

E.c.a Confeo t6 arıza kodu: confeo dijital kombiler de t6 uyarısı baca gazı sensorun de problem yaşandığını belirten koddur. Baca gazı sensörünün devresi açık kalmış yahut sensor kısa devre yapmış olabilir.

E.c.a Confeo t7 arıza kodu: proses tat kısa devre yapmış ise ekran da t7 hata kodu belirir. Hava prosestatı kombinin hava akışının sağlayan parçalardan bir tanesidir. Kombiye reset atın ve bir süre bekleyin.

E.c.a Confeo e1 arıza kodu: cihaz ateşleme denemesinden sonra cihaz da alev oluşmamış ve kombi kendini kilitlemiş. Cihaza birkaç defa reset atınız. Restten sonra düzelmiyor ise kombinin gaz gurubunda, kartın da, iyonizasyonun da arıza meydana gelmiş olabilir.

E.c.a Confeo e2 arıza kodu: cihazın alevlenme uyarısın da sorun var. Yanlış alevlenme yapıyor. Kombiye üst üste üç defa reset atınız. Düzelmez ise iyonizasyon, elektrot yahut alev hissedici problemli olabilir. Aynı şekilde kombinin kartına da zarar gelmiş olabilir. E.C.A Kombi Arıza Kodları

E.c.a Confeo e3 arıza kodu : kombi çok fazla hararet yapmış ve bu sebeple de limit termostat yani aşırı ısı termostatı devreye girerek kombiyi kullanmaya kapamış.

E.c.a Confeo e4 arıza kodu : e4 arıza kodu diferansiyel hava basıncında sorun olduğu anlamına gelmektedir. Hava prosestat kontakları açık kaldığından dolayı kombide bu arıza kodu belirir.

E.c.a Confeo e5 arıza kodu : confeo digital kombiler de hava basınç anahtarı (diferansiyel) arızalı anlamına gelen koddur. Hava prosestatın da kısa devre meydana gelmiş olabilir.

E.c.a Confeo d1 arıza kodu : alev sistemin de sorun olduğu anlamına gelmektedir. Kombi alev alırken sorun yaşıyor demektir. Bu saye de cihazdan herhangi bir işlevi yerine getirmesi beklenemez.

E.c.a Confeo a1 arıza kodu : kombiye girişi olan voltajlar da düşme olduğunu belirten koddur. Cihaza gelen voltaj düşük olduğundan kombi kısa bir süreliğine çalışma sergilemeyebilir. Bir süre sonra kombi eski çalışmasına dönecektir. Fakat bu arıza sık sık tekrarlanırsa cihazın elektronik kartına yani beynine zarar verebilir. Kombi regülatörü kullanarak voltajı düzene sokabilir ve kombinin arıza yapmasını engelleyebilirsiniz.

E.c.a Confeo p1 arıza kodu : kombinin su basıncının düşük olduğunu belirten koddur. Kullanıcı kombinin altında bulunan doldurma musluğunu açarak cihazın su ayarı 1 ile 2 arasına gelen kadar su basmalıdır. Daha sonra kombi düzenli çalışmasına geri dönecektir.

E.c.a Confeo y1 arıza kodu : confeo digital kombiler de gaz valfinin devreye giriş esnasın da sorun yaşadığını belirten arıza kodudur. Gaz valfi hasar görmüş veya bağlantıların da sorun meydana gelmiş olabilir.

E.c.a Confeo c1 arıza kodu: elektronik kart tüm parçalarla iletişimi kesmiş ve onlara ne görev yapmasını söyleyemiyor. Bu sebeple de kombiden verim alınamıyor. Kartın bağlantıları kopmuş yahut kart tamamen zarar görmüş olabilir.

E.C.A Kombi Arıza Kodları

E.c.a fortius plus kombi arıza kodları

E.c.a fortius plus T6 arıza kodu : baca gazı sensörünün kısa devre yapması ya da açık kalması gibi durumlarda kombi ekranında yer alan arıza kodudur. Kullanıcı olarak müdahale edebileceğiniz bir durum yoktur.

E.c.a fortius plus T2 arıza kodu : baca gazı sensörü aşırı ısındığında fortius plus kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.

E.c.a fortius plus E4 arıza kodu : hava prosestatı ile alakalı sorun olduğunda fortius plus kombi e4 uyarı kodunu vermektedir. Prosestat kontakları açık durumda olabilir ya da kısa devre yapmış olabilir.

E.c.a fortius plus E3 arıza kodu : kombide aşırı ısınma meydana geldiğini belirten uyarı kodudur. Bu durumda limit termostatı cihaza zarar vermemesi açısından hemen devreye girer ve cihazın çalışmasını durdurarak cihazı kilitler.

E.c.a fortius plus T1 arıza kodu : fortius plus kombide elektronik limit aşırı ısınmadan dolayı cihaza zarar vermemek adına cihazı devre dışı bırakmış demektir. Bir süre kadar beklemeniz gerekmektedir. Cihaz kendi kendine düzelebilir.

E.c.a fortius plus T3 arıza kodu : kalorifer sistemini ısıtan sensörde sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Petekler bu şekilde yeterli ısıda olmaz yani ısıtma yapmaz.

E.c.a fortius plus T5 arıza kodu : bu durumda kombiden sıcak su alınamaz. Sıcak su sensörü ya arızalanmış ya da kireçlenme olmuş diyebiliriz. E.C.A Kombi Arıza Kodları

E.c.a fortius plus T7 arıza kodu : dış hava sıcaklık sen söründe sorun olduğunda fortius plus kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.

E.c.a fortius plus E1 arıza kodu : kombinin ateşlemeyi yaptığını fakat alevi algılamadığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda cihazdan verim alamazsınız. Sorunun sebebi elektronik kart, iyonizasyon ya da elektrotlar olabilir.

E.c.a fortius plus E2 arıza kodu : kombinin ateşlemeyi sağladığını alevi algıladığını yalnız alev ikazını yanlış verdiğini belirten hata kodudur. Bu durumda elektronik kart zarar görmüş kombi bu yüzden bu hata kodunu veriyor diyebiliriz.

E.c.a fortius plus D1 arıza kodu : fortius plus kombinin alev alma sisteminde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda ateşleme elektrotları, hissedici ya da iyonda problem olduğunu söyleyebiliriz.

E.c.a fortius plus C1 arıza kodu : fortius plus kombinin elektronik kartından bilgi alınamadığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda kart arızalanmış, kilitlenmiş ya da bağlantılarında kopma meydana gelmiş diyebiliriz.

E.c.a fortius plus A1 arıza kodu : fortius plus kombide a1 uyarı kodu voltaj problemidir. Cihaza gelen voltajlar düşük olduğunda kombi bu uyarı kodunu verir. Bu durumda cihaza müdahaleniz söz konusu olmaz. Sorun düzelmez ise yapmanız gereken regülatör cihazı almak ve kullanmaktır. Sorun bu şekilde sık sık yaşanırsa ve siz regülatör cihazı kullanmazsanız kombinin elektronik kartı yanabilir.

E.c.a fortius plus P1 arıza kodu : kombinin çalışması için içinde yeteri kadar suyun bulunmadığını belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak kombiye müdahale edebilir kombinin alt bölümünde yer alan doldurma musluğunu açarak kombiye su basabilirsiniz. Basınç değerinin 1,5 bar olması gerekmektedir. Kombi bu işlem sonrasında uyarıyı vermeyecektir. Sorun devam ederse de kombiyi birkaç kez kapatıp yeniden açın sorun ortadan kalkacaktır.

E.c.a fortius plus Y1 arıza kodu : fortius plus kombide gaz valfi sorunu yaşandığı anlamına gelen bu hata kodunda cihaz ateşlemede verimli olmaz. Bu sebeple de kombiden hem sıcak su alımı hem de ısınma ihtiyacı engellenir. Yani kombi hem sıcak su sağlamaz hem de ısıtma yapmaz.

E.C.A Kombi Arıza Kodları

E.c.a fortius kombi arıza kodları

E.c.a fortius T6 arıza kodu : baca gazı sen söründe sorun olduğunda ya da bacada tıkanma olduğunda fortius kombi ekranında bu uyarı kodu belirir.

E.c.a fortius T2 arıza kodu : baca gazının aşırı ısındığı durumlarda fortius kombi ekranına t2 arıza uyarısı belirmektedir. Bu durumda kombi bir süreliğine bloke olmuş yani çalışmasını durdurmuş olabilir.

E.c.a fortius E4 arıza kodu : fan motorunun çalışması esnasında yolladığı basınç sonucu prosestatın kontakları kapatmaması sebebi ile fortius kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda prosestatta sorun var ve değişimi gerekiyor diyebiliriz.

E.c.a fortius E5 arıza kodu : fortius kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise hava prosestatında sorun var demektir. Cihazın hava akımını sağlamakta olan bu parçada problem olduğunda kombi bu uyarı kodunu vermektedir.

E.c.a fortius E3 arıza kodu : cihazda aşırı ısınma sebebi ile limit termostatının devreye girerek cihazı kapattığını belirten arıza kodudur. Bu arıza kodu kombi ekranında belirdi ise aşırı ısınmadan kaynaklı limit termostatının cihazı kilitlediğini söyleyebiliriz. Bir süre kadar beklemelisiniz. Cihaz kendi kendine düzelecek ve çalışacaktır.

E.c.a fortius T1 arıza kodu : fortius kombi ekranında bu uyarı kodu var ise kombi aşırı ısınma ikazı veriyordur. Bu durumda cihazın çok ısındığını söyleyebiliriz.

E.c.a fortius T3 arıza kodu : kalorifer tesisatını ısıtma görevinde olan sensörde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda petekleriniz çalışmaz. Sensör değişimi sonrasında sorun kalmayacaktır.

E.c.a fortius T5 arıza kodu : kombide sıcak su için çalışan parçalardan biri olan sıcak su sensörünün arıza yaptığını belirten hata kodudur. Bu durumda sensor değişimi ile sıcak su sorunu ortadan kalkacaktır.

E.c.a fortius T7 arıza kodu : fortius kombide bu uyarı kodu belirdi ise dış hava sensörünün arızalı olduğu anlamına gelmektedir. E.C.A Kombi Arıza Kodları

E.c.a fortius E1 arıza kodu : cihazın ateşleme işleminden sonra alev oluşturmadığını alevin söndüğünü belirten uyarı kodudur. Bu şekilde fortius kombiden sıcak su alınamaz aynı zamanda petekler ısı sağlamaz.

E.c.a fortius E2 arıza kodu : fortius kombide yanlış alev ikazı olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda elektronik kart arızası sebebi ile kombi bu uyarıyı veriyor diyebiliriz.

E.c.a fortius D1 arıza kodu : fortius kombi alev alma sırasında alev sisteminde hata uyarısı veriyor. Cihaz bu durumda alev sağlamadığı için verimli olmaz. İyonizasyonda, gaz valfinde ya da elektrotlarda problem olabilir.

E.c.a fortius C1 arıza kodu : fortius kombide önemli olan ve tüm parçaların bağlı durumda olduğu ana karttan bilgi alınamadığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda kart arızalı diyebiliriz.

E.c.a fortius A1 arıza kodu : kombiye ulaşan voltajın olması gereken değerin altında olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaz belirli bir süre kadar kullanım dışı olabilir. Bu konuda sizlere önerimiz voltajı düzenlemeye yarayan regülatörü kullanmanızdır. Regülatör cihazı sayesinde voltaj sorunlarına son verebilir bu durumu bir daha yaşamayabilirsiniz. E.C.A Kombi Arıza Kodları

E.c.a fortius P1 arıza kodu : kombide bulunan su miktarının olması gereken bar seviyesinden az olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda cihazın alt bölümünde yer alan doldurma musluğu ile cihaza su basmalı basınç değerini 1,5 bara getirmelisiniz. İşlem sonrasında cihaz hemen ateşleme yapacak çalışacaktır. Sonrasında ise kombi ekranındaki p1 uyarısı silinecektir.

E.c.a fortius Y1 arıza kodu : eca fortius kombide gaz armatörünün devreden çıkması ve kombinin çalışmasını etkilediğini belirten arıza kodudur.

 

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir