İmmergas Kombi Arıza Kodları

İmmergas Kombi Arıza Kodları 0216 353 88 70 – 0532 383 80 20

İmmergas Kombi Arıza Kodları

İmmergas Kombi Arıza Kodları

Uzaktan kumandanın kodları

E64 arıza kodu: seçici düğme 1 doğru konumda değil

C on arıza kodu: oda termostatı/uzaktan kumanda kombiye bağlı değil.

E 65 arıza kodu: seçici düğme 11 doğru konumda değil.

E 66 arıza kodu: oda termostatını sıcaklık ölçme sensörü arızalıdır.

Kombi arıza kodları

E 01 arıza kodu: yanma arızası.

E 02 arıza kodu: aşırı sıcaklık emniyet termostatı devreyi kapatmış.

E 03 arıza kodu: baca gazı termostatı devrede.

E 05 arıza kodu: kalorifer sensörü arızalı.

E 06 arıza kodu: kullanım suyu sensörü arızası.

E 07 arıza kodu: baca gazı test konumu arızası bacanızın çekiş gücü düşük kontrol edin.

E 10 arıza kodu: yetersiz su basıncı.

E 11 arıza kodu: hava prosestatı arızası.

E 14 arıza kodu: alev kontrol elektrotu arızası.

E 31 arıza kodu: uzaktan kontrol cihazı uyum sağlayamıyor.

İmmergas Kombi Arıza Kodları

İmmergas eolo mini kombi arıza kodları

İmmergas eolo mini 01 arıza kodu : eolo mini kombinin ateşlemeyi başarılı şekilde yapmadığını belirten hata kodudur. Sorun düzelmediği taktirde ateşleme elektrotları, gaz valfi ya da elektronik kartta sorun var diyebiliriz. Bunun için eolo mini servisi’ni aramalısınız.

İmmergas eolo mini 02 arıza kodu : cihaz fazla ısınma durumunda içinde bulunan limit termostatı devreye girip cihazın çalışmasını durdurur yani cihazı bloke eder. Eolo mini kombi ekranında bu kod belirdi ise cihaz termostat sorunu yaşıyordur ve parça işlevini sağlamıyordur. Bu durumda sorunun çözümlenmesi için immergas servisi’ni aramanız gerekmektedir.

İmmergas Kombi Arıza Kodları

İmmergas eolo mini kodları

İmmergas eolo mini 03 arıza kodu : eolo mini kombi ekranında bu arıza kodu belirdi ise cihazda vantilatör sorunu yaşanıyordur.

İmmergas eolo mini 05 arıza kodu : gönderme sonucunda sorun meydana geldiğini belirten hata kodudur. Bu durumda servisin gelip sorunu tespit etmesi gerekmektedir.

İmmergas eolo mini 06 arıza kodu : kullanım suyu sondasın da sorun oluştuğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda tüketici cihazından sıcak su alamaz.

İmmergas eolo mini 08 arıza kodu : eolo mini kombiye gereğinden fazla reset atıldığını belirten arıza kodudur. Bu durumda tüketici olarak bir süre beklemeniz gerekmektedir.

İmmergas eolo mini 10 arıza kodu : eolo mini kombide 10 arızasının kombinin çalışmasına yardımcı olan suyun bittiğini belirtir. Bu durumda tüketici olarak kombinin altında bulunan doldurma musluğunu açmalı cihaza 1,5 bar kadar su basmalısınız. İşlem sonrası kombi ekranında yer alan arıza kodu gidecek kombi çalışacaktır.

İmmergas eolo mini 11 arıza kodu : eolo mini kombinin duman prosestatında arıza meydana geldiğinde ekranda bu uyarı kodu belirir. Bu durumda tüketici müdahalesi yeterli olmaz.

İmmergas eolo mini 15 arıza kodu : eolo mini kombinin programlaması bozulduğunda ekranda bu uyarı kodu belirir.

İmmergas eolo mini 20 arıza kodu : kombide parazit alev yaşandığı zaman ekranda bu uyarı kodu belirmektedir.

İmmergas eolo mini 24 arıza kodu : eolo mini kombinin tuş takımında problem olduğunu belirten hata kodudur.

İmmergas eolo mini 27 arıza kodu : kombinin içinde bulunan su devir daimi yeterince yapmadığı durumlarda eolo mini kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Pompa sıkışıklığı olabilir.

İmmergas eolo mini 31 arıza kodu : kumanda paneli ile iletişim kaybı yaşandığını belirten hata kodudur.

İmmergas eolo mini 37 arıza kodu : kombiye gelen voltaj düşük olduğunda eolo mini kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Voltajlardaki iniş çıkış kombiyi etkileyebilir ve bu durumda kombi içinde yer alan parçalar arızalanabilir. Bunun için voltaj düzenleyici regülatör kullanmanız gerekmektedir.

İmmergas eolo mini 38 arıza kodu : alev sinyali kaybolduğu için cihazın arızaya geçtiğini belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak cihaza üç kez reset atmanız gerekmektedir. Sorun eğer reset sonrasında düzelmiyor ise iyonizasyon ya da ateşleme elektrotlarında sorun var diyebiliriz.

İmmergas eolo mini 43 arıza kodu : eolo mini kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise alev sinyalinin kaybının engellendiğini anlayabiliriz.

İmmergas Kombi Arıza Kodları

İmmergas eolo star kombi arıza kodları

İmmergas Eolo star 01 arıza kodu: kombi ateşleme yaparken arıza verdiğini belirten koddur. Kullanıcı kombinin altında bulunan gaz vanaları açık mı kontrol etmelidir. Eğer vanalar açık ise cihaza reset atılması gerekir. Resetten sonra da kombi düzelmiyor ise ana kart, gaz gurubu, elektrotlar veya iyonizasyon da arıza olabilir.

İmmergas Eolo star 02 arıza kodu: bu arıza kodunda kombi de kırmızı ışık yanması meydana gelir. 02 arıza kodu cihazın aşırı ısındığını ve bloke olduğunu gösterir. Bu süre içerisin de bir süre bekleyiniz. Şayet kombi düzelmez ise limit termostat (aşırı ısı termostatı) hasar görmüş olabilir.

İmmergas Eolo star 05 arıza kodu: cihazdan sıcak su gelmesin de etmen olan parçalardan ntc sensörün de arızanın oluştuğunu gösteren koddur. Bu kod ekran da var olduğu sürece kombiden sıcak su alınamaz ve kombi de sarı ışık yanmaya başlar.

İmmergas Eolo star 06 arıza kodu: petekleri ısıtmaya yarayan sensör de arıza oluştuğunu gösteren arıza kodudur. Bu arıza kodu ekrana geldiği sırada cihaz kombi de sarı ışık yanması meydana gelir. Petekler ısınmayabilir veya istenilen verim alınamayabilir.

İmmergas Eolo star 10 arıza kodu: kombinin su bar ayarının düşük olduğunu belirten koddur. Eğer kombinin suyu 0,5 barın altına düşmüş ise cihaz 10 arızasını verir ve kombiden verim alınamaz. Basıncı 1 ile 2 arasına getirdiğiniz zaman cihazın düzeldiğini göreceksiniz. Sonrasın da ise kullanımına devam edebilirsiniz.

İmmergas Eolo star 11 arıza kodu: kombinin hava akışının sorunlu olduğunu belirleyen arıza kodudur. Eğer cihaz tipiniz bacalı ise baca tıkanmış, hermetikse fan motoru veya hava prosestatı sorunlu olabilir.

İmmergas Eolo star 27 arıza kodu : tesisat içerisin de su devirdaimini gerçekleştiremiyor. Pompada sorun olabilir. Cihaz ateşleme yapmayabilir, ses yapabilir, sıcak su akıtmayabilir veya petekleri ısınmama gibi birçok arıza verebilir.

İmmergas Eolo star 28 arıza kodu : kombi tesisatın da yahut elektriksel kaçak olabilir.

İmmergas Eolo star 31 arıza kodu : uzaktan kumanda paneliyle irtibat konusun da sorun yaşandığını belirten koddur.

İmmergas Kombi Arıza Kodları

nike star hata kodları

İmmergas nike star 01 arıza kodu : immergas nike star kombi ekranında beliren 01 hata kodu kombinin ateşleme yapmadığını göstermektedir. Bu durumda ana kartta, elektrotlarda, gaz grubunda veya cihazın iyonizasyonunda problem var diyebiliriz.

İmmergas nike star 02 arıza kodu : cihazda aşırı ısınma sorunu olduğunu belirten hata kodudur 02 arıza kodu. Bu sorun ya limit termostatının arıza yapmasından ya da kombinin fazla ısınma sebebi ile problem yaratmasından kaynaklanabilir.

İmmergas nike star 03 arıza kodu : nike star kombide duman termostatı arıza yaptığında ekranda beliren hata kodudur.

İmmergas nike star 04 arıza kodu : nike kombide elektro mekanik kontaklar da problem olduğunda bu uyarı kodu belirmektedir.

İmmergas nike star 05 arıza kodu : nike star kombi ekranında bu hata kodu belirdi ise petekleriniz ısınmaya bilir. Çünkü bu durumda kalorifer tesisatı sensörün de sorun var diyebiliriz.

İmmergas nike star 06 arıza kodu : cihazın sıcak su sensöründe problem olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak sıcak su alamayabilirsiniz.

İmmergas nike star 10 arıza kodu : kombinin tesisat su ayarının olması gereken değerin altında olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda nike star kombiye altında yer alan doldurma musluğu ile 1,5 bar değerine ulaşana kadar su basmanız gerekmektedir. Su basma işlemi sonrasında kombi yeniden çalışacaktır.

İmmergas nike star 20 arıza kodu : nike star kombide parazit alev oluştuğunu bildiren hata kodudur.

İmmergas nike star 27 arıza kodu : immergas nike star kombi devirdaimi yeterli derecede yapmadığı zaman ekranda 27 arıza kodu belirmektedir.

İmmergas nike star 28 arıza kodu : nike kombide sızıntı olduğunu belirten hata kodudur. Bu gibi durumlarda görmeden var sayımlı bilgiler vermek mümkün değildir.

İmmergas nike star 31 arıza kodu : nike kombinin oda termostatı ile bağlantısının koptuğunu belirten hata kodudur.

İmmergas Kombi Arıza Kodları

İmmergas victrix kombi arıza kodları

İmmergas victrix 01 arıza kodu : victrix kombi ekranında beliren 01 hata kodunun anlamı cihazın ateşleme yapmamasıdır. Gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanalarının açık ya da kapalı olduğu konusunda bilgi sahibi değilseniz bu durumda direk ocağınızı deneyin. Ocak çalışıyor ise gaz vanaları açık durumda demektir. Vanalarda sorun yok ise kombiyi kapatıp açın (kombiyi resetleyin). Sorun hala düzelmedi ise bu durumda gaz grubunda, ana kartta ya da elektrotlarda sorun var diyebiliriz.

İmmergas victrix 02 arıza kodu : kombide aşırı ısınma sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda kombi kendini bir süreliğine kullanıma kapatabilir.

İmmergas victrix 05 arıza kodu : victrix kombi ekranında bu uyarı kodu belirdiğinde petekleriniz ısınmaz. Çünkü kalorifer ntc sinin arızalı olduğu anlamına gelir. Parça değişimi gerekebilir.

İmmergas victrix 06 arıza kodu : immergas victrix kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise tüketici olarak sıcak su alamazsınız. Bunun sebebi ise sıcak su sensöründe sorun olmasıdır.

İmmergas victrix 08 arıza kodu : kombi reset selektör sorunu olduğunda bu uyarı kodunu vermektedir. Yani bu durumda cihaza reset atamayabilirsiniz.

İmmergas victrix 09 arıza kodu : dar ayar işlevi aktif olduğunda victrix kombi bu hata kodunu vermektedir. Bu durumda tüketici olarak bir süre cihazı denemelisiniz.

İmmergas victrix 10 arıza kodu : victrix kombinin sirkülasyonu başarı ile tamamlamadığını belirten hata kodudur. Bu durumda sorun pompa ile alakalı olabilir.

İmmergas victrix 15 arıza kodu : kombide programlama (konfigurasyon) sorunu olduğunda ekranda 15 hata kodu belirmektedir.

İmmergas victrix 16 arıza kodu : victrix kombide vantilatör hatası yaşandığında ekranda 16 arıza kodu belirmektedir. Bu durumda cihaza müdahale edemezsiniz.

İmmergas victrix 20 arıza kodu : cihaz alevlemeyi engellediği zaman ekranda bu uyarı kodu belirir. Bu durumda tüketici olarak cihaza reset atmalısınız.

İmmergas victrix 27 arıza kodu : kombinin içinde bulunan suyun yetersiz devir daim yaptığını belirten uyarı kodudur.

İmmergas victrix 31 arıza kodu : victrix kombinin kumanda panelinde sorun olduğunu belirten hata kodudur.

İmmergas victrix 37 arıza kodu : cihaza gelen voltajlarda güç gerilimi yaşandığı zaman ekranda 37 hata kodu belirmektedir. Bu durumda cihazın voltajları düşüyor diyebiliriz. Bu konuda önerimiz regülatör cihazının kullanılmasıdır. Victrix kombi bu uyarı kodunu sıklıkla veriyor ise kombi parçaları arıza görebilir ve sizlere sorun yaşattırabilir.

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir