Protherm Kombi Arıza Kodları

Protherm Kombi Arıza Kodları 0216 353 88 70 – 0532 383 80 20

Protherm Kombi Arıza Kodları

Protherm Kombi Arıza Kodları

Protherm leopard kombi arıza kodları

Protherm leopard f0 arıza kodu : f0 arıza kodu kombide suyun bittiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda yapılması gereken kombinin altında bulunan doldurma musluğu yardımı ile cihaza 1,5 bar su basılmasıdır. Daha sonrasın da cihaz düzelecektir.

Protherm leopard f1 arıza kodu : kombinin ateşleme yapmadığını veya ateşleme yaparken sorun yaşadığını böylelikle de ateşleme işlemini yarıda kestiğini belirten arıza kodudur. Bu kod ekranda belirdiği sırada yapılması gerekli olan işlemler öncelikle gaz vanaları açık mı değil mi kontrol edilmelidir. Eğer açıksa kombinin su basıncı kontrol edilmelidir. Şayet basınç düşmüş ise cihaz ateşleme yapamayabilir. Fakat basınç da normal ise cihaza birkaç kez üst üste reset atınız. Reset attıktan sonra da kombi düzelmiyor ise tüketici olarak daha fazla müdahale edebileceğiniz durum söz konusu değildir. Gaz valfi, devir daim pompası, ateşleme elektrodu veya kartın da arıza meydana gelmiş olabilir.

Protherm leopard f2 arıza kodu : kalorifer gidiş sensörün de arıza meydana geldiğini belirleyen koddur. Yani bu kod ekrana geldiği sırada peteklerden verim alınamayabilir.

Protherm leopard f3 arıza kodu : f3 arıza kodu cihazda aşırı ısınma sorunu olduğunu belirten koddur. Kombi aşırı ısındığı için cihaz kendini geçici olarak bloke eder ve kullanıma kapatır. Böyle durumlar bir süre bekleyiniz. Belirli bir zaman diliminden sonra arıza hala devam ediyor ise limit termostat arızalanmış olabilir.

Protherm leopard f4 arıza kodu : sıcak suyun akmasında etmen olan parçalardan biri olan sensör de arıza meydana geldiğini belirten koddur. Bu kod ekranda belirdiği sırada kullanıcının sıcak su alması mümkün değildir veya sıcak su akarken kullanıcı sürekli sorun yaşar.

Protherm leopard f5 arıza kodu : dış hava sensörün de arıza yaşandığını belirten koddur. Ya dış hava sensörü arızalanmış yada kombiyle bağlantısı kopmuş. Aynı şekilde ayarlarında da aksama meydana gelmiş olabilir.

Protherm leopard f9 arıza kodu : kombi çalışıyor fakat ayarları değiştirilemiyor. Bu durumda kombiye birkaç defa reset atınız. Eğer cihaz hala aynı hatayı veriyor ise kombinin parametre ayarlarının yapılması gerektir.

Protherm Kombi Arıza Kodları

Protherm panther kombi arıza kodları

Protherm panther F0 arıza kodu :  kalorifer sistemindeki suyun azalması.

Protherm panther F1 arıza kodu :  alev oluşmaması arızası.

Protherm panther F2 arıza kodu :  kalorifer gidiş suyu sensörü arızası.

Protherm panther F3 arıza kodu :  cihazın aşırı ısınması arızası.

Protherm panther F5 arıza kodu :  dış hava sensörü arızası.

Protherm Kombi Arıza Kodları

Protherm lynx  kombi arıza kodları

Protherm lynx  F1  arıza kodu: aşırı ısınma emniyet hatası.

Protherm lynx  F2  arıza kodu: kullanım suyu sensör arızası kombinizin sıcaksu ntc sini değiştirin ve reset yapınız.

Protherm lynx  F3  arıza kodu: tesisat gidiş suyu ntc sensör arızası kombinizin kalorifer gidiş ntc sini değiştirin ve reset yapın.

Protherm lynx  F4  arıza kodu: gaz yokluğu veya iyonizasyon hatası.

Protherm lynx  F5  arıza kodu: hava akışı hatası kombizin peteklerinde bulunan havalarını kontrol edin uzun süreli çalışmamış ise cihazın sirkülasyon motoru sıkışık olabilir gevşeterek su basıncını tamamlayarak reset yapın.

Protherm lynx  F6  arıza kodu: tesisat dönüş suyu ntc sensör arızası kombinizin kalorifer dönüş ntc sini değiştirin ve reset yapın.

Protherm lynx  F9  arıza kodu: hava akış swichi kontak hatası bu arıza kodu lodoslu& rüzgarlı havalardada görülebilir reset yapınız.kombinizin hava prosostatını değiştirin ve reset yapın.

Protherm lynx  F10 arıza kodu: tesisat suyu basınç hatası kombinizin su basıncı yetersiz tamamlayarak, reset yapınız.

Protherm lynx  F11 arıza kodu: tesisatta devirdaim hatası kombinizin devirdaim (sirkülasyon) motorunda hava olabilir, sıkışık ise gevşetin sorun devam ederse değiştirin.

Protherm lynx  F12 arıza kodu: düşük voltaj hatası.

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir